iranphe.irهولاهوپ یا حلقه های دور کمر برای ورزش

میانگین امتیار کاربران: / 10
ضعیفعالی 

 

در مورد هولاهوپ بیشتر بدانید:

به روایت مجله های آمریکایی، میشل اوباما (همسر رییس جمهور کنونی ایالات متحده) هر روز همراه با دخترش هولاهوپ بازی می کند! هولاهوپ، همان حلقه های رنگی است که شما را به یاد دوران کودکی تان می اندازد؛ یعنی ورزشی نیست که تازگی ها به دنیا معرفی شده باشد.


این ورزش سال ها پیش در یونان وجود داشته و حتی در المپیک های دوران باستان هم طرفدارانی داشته است. در آن زمان از چوب درختان، فلز و بامبو برای ساختن حلقه های هولاهوپ استفاده می کردند. در واقع، کارخانه های تولید لوازم ورزشی، این ورزش را در سال های اخیر دوباره به دنیا معرفی کرده اند. هولاهوپ های جدید از جنس پلاستیک و سایر مواد مصنوعی ساخته می شوند...

هولاهوپ در واقع همان حلقه های رنگی است که در تمام دنیا میان کوچک ترها و البته برخی بزرگ ترها طرفداران زیادی دارد. در سال های اخیر پای هولاهوپ به سالن های ورزشی هم باز شده و بخشی از کلاس ایروبیک به این ورزش اختصاص می یابد. هولاهوپ هایی که برای کودکان ساخته می شوند، ۷۰سانتی متر قطر دارند و هولاهوپ های بزرگسالان باید ۱متر قطر داشته باشد ولی هولاهوپ های جدید از قطعات جداگانه ایی ساخته شده اند که مانند پازل در هم می روند و هرکس به تناسب دور کمرش می تواند قطر این حلقه را زیاد و کم کند. تغییر دیگری که در هولاهوپ های جدید داده شده است، این است که سطح داخلی آن عاج دار شده است. این عاج ها کمک می کنند که حین چرخاندن آن به دور بدن ضربه های متوالی به چربی ها وارد شود و باعث بهتر سوختن این چربی ها می شود.

چربی سوزی در کو تاه ترین زمان

اگر شما پای صحبت مربیان باشگاه های ورزشی بنشینید، هولاهوپ را راهی سریع برای سوزاندن کالری و خوش اندام شدن می دانند و بخشی از کلاس های ورزش ایروبیک به این کار و ورزش با هولاهوپ اختصاص داده می شود. به گزارش ریدرز دایجست، استفاده از حلقه هولاهوپ برای افرادی که می خواهند در کمترین زمان نتیجه بهتری به دست بیاورند، بسیار موثر است. این فعالیت بدنی بچه مدرسه ای ها که به ورزش بزرگسالان تبدیل شده است، در تقویت ماهیچه و سوزاندن چربی به طور چشم گیری موثر است. به گفته یک کارشناس، در عرض دو ماه با انجام این ورزش افراد موفق شده اند به میزان دو سایز چربی کم کنند! فواید ورزش با هولاهوپ عبارت است از: تقویت و فرم دادن به پایین تنه، دست و ران افزایش انعطاف بدن تقویت ماهیچه های بدن خارج کردن سموم بدن تقویت سلامت قلب.

هولاهوپ ورزشی است که شما برای انجام آن نیاز به زمان و مکان خاصی ندارید و می توانید آن را حتی در خانه در بین کارهای منزل انجام دهید. بیشتر افراد عادت دارند که حلقه هولاهوپ را دور کمر خودشان بچرخانند که این کار باعث تقویت عضلات شکم، ران، پشت و پاها می شود و در عین حال به سوختن چربی در اطراف شکم و پهلوها کمک می کند ولی بعضی ها هم آن را دور بازوی شان می چرخانند که این کار به تقویت عضلات شانه، سرشانه و بازوها کمک می کند.

راه و رسم ورزش با هولاهوپ

برای ورزش کردن با هولاهوپ باید جلوی آینه قرار بگیرید و هولاهوپ را دور کمرتان بیندازید. نکته اصلی در این ورزش این است که شما باید تمرکز خود را برای نگه داشتن حلقه دور کمرتان به کار بگیرید و حین چرخاندن آن دور کمرتان از سقوط آن جلوگیری کنید. برای این کار باید حرکات موزونی به کمر و باسن خودتان بدهید تا از افتادن آن حین چرخش پیشگیری کنید که این کار باعث تقویت عضلات شما و سوزاندن کالری می شود شما با هریک ساعت ورزش با هولاهوپ حدود ۴۰۰ کالری می سوزانید که دقیقا مشابه همین میزان انجام حرکات ایروبیک خواهد بود. شما می توانید در ابتدا ورزش کردن با هو لاهوپ را با انداختن آن دور کمرتان و چرخاند آن آغاز کنید ولی بعد از آن اجازه دهید که همه بدن شما در این ورزش سهیم شوند و چرخاندن آن را دور گردن و بازوهایتان نیز تجربه کنید. نکته اصلی این است که شما کشش زیادی به عضلات تان وارد نکنید. وقتی شما در چرخاندن یک حلقه هولاهوپ دور کمرتان استاد شدید، بد نیست چرخاند چند حلقه را تجربه کنید این کار به تمرکز شما کمک می کند و در عین حال موجب می شود کالری بیشتری بسوزانید.

به عنوان پیشنهاد دیگر، می توانید حلقه های دیگر هولاهوپ را روی زمین بگذارید و در حین چرخاندن یک حلقه دور کمرتان از روی دیگر حلقه ها بپرید. اگر به فروشگاه های عرضه لوازم ورزشی بروید، حتما ویدیو هایی را خواهید یافت که انواع حرکات ورزشی با هولاهوپ را به شما آموزشی می دهند. وقتی حرفه ای تر شدید می توانید با این فیلم ها ورزش کنید. در دنیای غرب حتی رقص های ویژه ای با هولاهوپ وجود دارد که به خصوص در هاوایی رایج است و انواع حرکات نمایشی با آن مانند گرداندن هولاهوپ های آتشین در برخی از نمایش ها و سیرک ها به دور بدن رایج است.


بیشتر بدانید:

هولاهوپ یا هولی هوپ منظور حلقه‌‌ رنگینی است که کودکان با آن حرکاتی راانجام می دهند (مثل: طناب زدن، چرخاندن دورکمر، دست یا پا و شیرینکاری های دیگر) البته بزرگسالان خصوصاً خانمها نیز درایران از آن استفاده می کنند.چون در سال‌های اخیراین وسیله در کلاسهای ایروبیک مورد استفاده قرارگرفته است. به زبان ساده تر فعالیت بدنی بچه‌ مدرسه‌ای‌ها که به ورزش بزرگسالان تبدیل شده است.

مشخصات:

- قطر هولاهوپ‌ کودکان 70 سانتی‌متر

- قطر هولاهوپ بزرگسالان 1متر

هولاهوپ‌های جدید از قطعات جداگانه‌ایی ساخته شده‌اند که مانند پازل در هم می‌روند و هرکس به تناسب دور کمرش می‌تواند قطر این حلقه را زیاد و کم کند.

-غییر دیگری که در هولاهوپ‌های جدید داده شده است، این است که سطح داخلی آن عاج‌دار شده است. این عاج‌ها کمک می‌کنند که حین چرخاندن آن به دور بدن ضربه‌های متوالی به چربی‌ها وارد شود و باعث بهتر سوختن این چربی‌ها می‌شود.

مزایای استفاده از هولا هوپ:

1- استفاده از هولا هوپ نیاز به زمان و مکان خاصی ندارد،حتی در خانه و در بین کارهای روزمره می‌توان آن را انجام داد.

2- چرخاندن حلقه هولاهوپ دور کمر باعث تقویت عضلات شکم، ران، پشت و پاها می‌شود.

3- چرخاندن حلقه هولاهوپ دور کمر به سوختن چربی در اطراف شکم و پهلوها کمک می‌کند.

4- چرخاندن حلقه هولاهوپ دور بازو باعث تقویت عضلات شانه، سرشانه و بازوها می‌شود.

بطور کلی در مورد استفاده از هولاهوپ می توان گفت که باعث فرم دادن به پایین تنه، دست و ران، افزایش انعطاف بدن، تقویت ماهیچه‌‌های بدن، تقویت سلامت قلب و خارج شدن سموم بدن می شود.

اگر برای اولین بارمی خواهید هولاهوپ را دور کمرتان بچرخانید.

هولاهوپ را دور کمرتان بیندازید.

حین چرخاندن آن دور کمرتان با تمرکز خود را برای حلقه را دور کمرتان نگه‌دارید و از سقوط آن جلوگیری کنید.

برای نگهداشتن حلقه دور کمر باید حرکات موزونی به کمر و باسن خودتان بدهید ( حرکت چرخش کمر آرام و با تمرکز ) تا از افتادن آن حین چرخاندن جلوگیری کنید.

در هنگام چرخاندن حلقه به عضلات‌ کمر تان کشش زیادی وارد نکنید.

چرخاندن حلقه به دور بازوهایتان را نیز تجربه کنید.

با هریک ساعت ورزش با هولاهوپ حدود 400 کالری می سوزانده می شود.

چرخاندن حلقه دور گردن را هیچگاه انجام ندهید.

حرکات دیگری که می توانید با حلقه انجام دهید عبارتند از :

1- به جای طناب از آن استقاده کنید و طناب بزنید.

2- در حالیکه حلقه را دور کمرتان می چرخانید راه بروید.

 

3- برای دستیابی به مهارت بیشتر از فیلمهای ویدیویی می توانید استفاده کنید.


نظرات   

 
+1 #1 سیما 1395-01-07 14:39
سلام میشه بگد در طول روز تا چه تایمی میتونم حلقه بزنم من امروز یه ربع حقه زدم میتونم تا چقدر این زمان رو افزایش بدم ممنون میشم زود پاسخ بدید
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

مطالب تصادفی از سایت

در خبرنامه ما عضو شوید

دکتر حمید قاسمی

iranphe for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with iranphe.ir.