iranphe.ir

برنامه کاوش در ورزش (ساعت 20 جمعه 13 و 20 اردیبهشت)

میانگین امتیار کاربران: / 12
ضعیفعالی 

بزای استفاده بیشتر لطفا مقطع تحصیل و ترم تحصیل خود را نیز بفرمایید:

نظرات   

+26 #1 Bahareh Malekkhooyan 1392-02-07 16:31
خدايش تربيت بدني الان خيلي شلم شوربا شده. اصلا ميشه به راحتي گفت يكي از دلايل عدم موفقيت كل ورزش كشور عدم حضور متخصصين هست. هنوز مربيان ملي حتي بر اساس تجربه و سنتي دارند كار ميكنند. بله بازار كار براي گرايش هاي مختلف وجود نداره چون كسي به متخصصين ظاهرا نيازي نداره.
نقل قول

+18 #2 farid 1392-02-07 16:39
be nazare khode man ke kare khubiye. harcheghad karha takhasosi tar beshe va be samte takhasosi shodan pish bere bazdehe kar afzayesh peyda mikone. hamchenin baes mishe afad be samte chizhayi keshide beshan ke bishtar alaghe daran.
نقل قول

+20 #3 Mansour Akbarabadi 1392-02-07 16:44
movafegham choun harkas mitoone barasase alaghe va geraehsi ke dare edame bede
karborde afrad dar geraesh morede alaghashon va amalkarde behtareshoun tasir gozare
نقل قول

+20 #4 majid zakeri 1392-02-07 16:52
hadeaghl to gerayeshi ke doot darim gam bar midarim va takhasoci tar mitone bashe
نقل قول

+16 #5 floorball 1392-02-07 16:52
ba inke movafegh nistam ,va dalilesham inke kasy befekre ma nist ,hadaf ya jam kardane javoonast va tojihe inke ma bi kar nistim ,chon hamoon tor ke midoonin daneshjoo ham dar liste kasany gharar daran ke shaghel mahsoob mishan .ama ba asle mozo movafegham ,be har hal ma va keshvaremoon bayad pishraft konim.va agar in hadaf bashe yani piroozi,yani inke daste hich keshvary be ma nemirese ,ama vaghean hadaf ine?hadafe ma bacheha chie?
نقل قول

+21 #6 iman shams 1392-02-07 16:52
بعد فوق دیپلم گرایش باشه خوبه ولی حیف ما اینجا حرف میزنیم اما کیه که حرفای مارو عملی کنه
نقل قول

+12 #7 Ahmadreza Darian 1392-02-07 16:53
100%
نقل قول

+22 #8 Anis Bozorgi 1392-02-07 16:55
گرایشی شدن هر رشته ای به پیشرفت همون رشته کمک میکنه و باعث میشه افراد متخصص توی رشته ی مرتبط خودشون فعالیت داشته باشن که این مسله در نتیجه باعث شکوفایی و پویایی میشه ، دیگه بحث کار هم واضحه . خداروشکر دانشگاه ما از همون اول واسه کارشناسی گرایشی بود
نقل قول

+21 #9 farid 1392-02-07 16:56
gerayesh va shakhei shodan .neshon mide k tarbiat badani ye elme bozorge k reshtehaye ziadi dareنقل قول کردن floorball:
ba inke movafegh nistam ,va dalilesham inke kasy befekre ma nist ,hadaf ya jam kardane javoonast va tojihe inke ma bi kar nistim ,chon hamoon tor ke midoonin daneshjoo ham dar liste kasany gharar daran ke shaghel mahsoob mishan .ama ba asle mozo movafegham ,be har hal ma va keshvaremoon bayad pishraft konim.va agar in hadaf bashe yani piroozi,yani inke daste hich keshvary be ma nemirese ,ama vaghean hadaf ine?hadafe ma bacheha chie?

nazare jalebi dari. ishalla ke hadaf in bashe. vali hadafe asli khodemunim aval. khode bachehaye tarbiyat badani.
نقل قول

+14 #10 mohsen azani 1392-02-07 16:57
ooni ke tasmim migire avval be fekre manafe khoshe ,maslahate khodesho dar nazar migire ,faghat daneshjoo migiran ,kash mesle ghadim bood ke vase har kary sharayeti bood .kasy ke vajedesharayet bood mioomadam ,na hala ke ...
نقل قول

+18 #11 behzad khezri 1392-02-07 17:00
بله موافقم شدید
نقل قول

+24 #12 رضا طلایی 1392-02-07 17:07
به نظر من از ارشد باشه بهتره
چون توی دانشگاه ارومیه چند سال پیش گرایشی بود
دانشجو ها چون با علاقه و شناخت گرایش خودشونو انتخاب مکرده بودن خیلی مشکلات براشون پیش اومده بود

ولی الان دوباره گرایش عمومی شده.
نقل قول

+24 #13 Moloud Ossyani 1392-02-07 18:28
بدترین اتفاقیه ک میتونس تو دوره کارشناسی بیوفته همینه....بعد میگن چرا دروس عملیه بچه های کارشناسی ضعیفه! د اخه خدا بگم چیکارتو نکنه 44 واحد عملیا کردید 22 واحد؟یعنی تئوریا خیلی مهم بود ک از عملیا کم کردید؟یکی نیس بگه بعد 4سال از ما نمیپرسن ابداکتورای مفصله ران و نام ببر از ما میخان ب فرض مثال سرویس والیبالا بشون یاد بدیم...
نقل قول

+14 #14 Za Ri Smart 1392-02-07 18:28
از مقطع کارشناسی به بعد گرایشی بشه به نظر من بهتره !!!!
نقل قول

+21 #15 Bizhan RZ 1392-02-07 18:29
گرایشی شدن به دلیل معطوف شدن تفکر و تمرکز بر یک موضوع خاص و نیز مشخص نمودن حیطیه فعالیت در بخش تحقیق و پژوهش میتواند مفید واقع شود ولی به شرط آنکه زیر ساختها در بحث کلان ورزش تغییر نماید و مدیران هر بخش را با توجه به رشته ی تخصصی آنهاو طبق برنامه ی زمانبندی شده انتخاب وسپس در یک پروسه دراز مدت ارزیابی کنند(حداقل سه سال) ونیز فعال نمودن جدی واصولی کمیته های استعدادیابی فدراسیونها بر اساس استانداردهای جهانی و پیش بینی بودجه کافی .
نقل قول

+8 #16 Mahsa Bella 1392-02-07 18:30
Bale manam movafegham
نقل قول

+20 #17 Nayere Sh 1392-02-07 18:58
الان دانشگاه ما تو شرق کشور قطب تربیت بدنی حساب میشه(حکیم سبزواری یا همون تربیت معلم سابق)اعضای هیات علمی عالی .همه دانشیار و یه پرفسور.اما عملی داقون.به قول دوستمون پس فردا از ما میخوان یه پرتاب ازاد گل کنیم یه سرویس خوب بزنیم یه شوت درست بزنیم با حرکت شناسی 20که نمیتونی این کارا رو بکنی.افسوس که درک نمیشه
نقل قول

+23 #18 آریا یار 1392-02-07 20:29
با سلام.بهتره به دو صورت انجام بشه
1- مخصوص دانش آموزان رشته تربیت بدنی: بعد از تحصیلات دبیرستانی مانند هنرستانها به دانشسرا های تربیت بدنی رفته درس خود را با گرایش های ورزشی مثل فئتبال، کشتی و.... ادامه دهند تا لیسانس فوق و بالاتر.
2- مخصوص دانش آموزان رشته های دیگر: تا لیسانس عمومی تربیت بدنی و بعد از لیسانس در گرایش های علمی مانند حرکت شناسی ، فیزیوتوژی و... ادامه تحصیل دهند
نقل قول

+13 #19 منوچهری 1392-02-07 21:25
حتما موافقم و هم در بازار کار به نفع دانشجوهاست و هم در اشتغال.
نقل قول

+19 #20 sanaz kiani 1392-02-07 23:25
سلام.منم با نظر آقای آریا یار موافقم.
نقل قول

+21 #21 داود باهوش کیوانی 1392-02-07 23:36
گرایشی شدن خوبه اما مهم استفاده شدن از فارغ التحصیلاست
و نکته دیگه اینکه قرار بود رشته های ورزشهای تخصصی هم بیاد
در مورد این موضوع هم صحبت بشه
نقل قول

+14 #22 saeid 63 1392-02-08 11:22
faghat moshkel injas ke mesle kheyli karhaye digeh tu mamlekat aval kar ro anjam midan badan be natijeash fekr mikonan. be nazare man felan zir sakhtha va bestare lazem vase bazare kare gerayeshaye mokhtalef vujud nadare va bazare kar moshtarake vase hameye gerayesha.
نقل قول

+14 #23 محسن احمدی 1392-02-08 13:01
واقعا دستتون درد نکنه. این کاری که می کنید خیلی خیلی قشنگه. امیدوارم همیشه موفق باشید.
نقل قول

+20 #24 محمد 1392-02-08 14:07
بنام خدا تورچی اموزگار درس تربیت بدنی در مقطع ابتدایی هستم . تربیت بدنی از مقطع کاردانی گرایشی بشه بهتره - شاید بستر کافی برای رشد بازار کار برای برخی از گرایش ها نباشد.
نقل قول

+14 #25 negar ashraf zadeh 1392-02-08 14:23
نقل قول کردن محمد:
بنام خدا تورچی اموزگار درس تربیت بدنی در مقطع ابتدایی هستم . تربیت بدنی از مقطع کاردانی گرایشی بشه بهتره - شاید بستر کافی برای رشد بازار کار برای برخی از گرایش ها نباشد.

kheyli mamnun aghaye turchi.
نقل قول

+22 #26 هاشم مرادی 1392-02-08 17:33
با عرض سلام خدمت شما دوستان و همکارن محترم

به نظرم خیلی اجحاف شده در این دهه به رشته زیبای تربیت بدنی ، به خاطر سیاست غلط آموزشی و علمی این رشته تبدیل به بازار پول برای برخی از افراد شده ، و حتی با نگاه حقیرانه به این رشته مهم نگاه کرده و آن را جزو رشته هایی قرار می دهند که ناچاری و از روی اجبار به این رشته روی اورده اتد.

برای حل این مشکل پیشنهاد می شود در گزینش افراد با صلاخیت از جنبه علمی و اخلاقی دقت بسبار زیادی اعمال گردد.
هاشم مرادی
کارشناسی ارشد تربیت بدنی
نقل قول

+17 #27 Ehsan GH 1392-02-08 18:32
بله به شرط اینکه قبلش استعداد یابی بشه اصلا باید یه گرایش مخصوص برای پیدا کردن گذاشته بشه چون ما از پایه ضعیف هستیم سرمایه گذاری در مدارس = مدال های المپیک
نقل قول

+14 #28 Sara Shahbazian 1392-02-08 18:33
آخه تو ایران کسی تربیت بدنی رو نمیفهمه که
نقل قول

+23 #29 Sepideh Zarei 1392-02-08 18:34
موافقم، وقتی دانشجو با توجه به علاقه و توانایی هاش یک گرایش رو انتخاب میکنه قاعدتا تلاش و همتش برای موفق بودن بیشتر میشه
البته ناگفته نمونه این قضیه منوطبه تدریس دروس مربوط و منابع معتبر هستش. و اگر هر کسی توی گرایش مربوطش کار و تحقیقات به جا انجام بده و به عبارتی پر و پیمون باشه مطمئنا توی جایگاه درست مشغول به کار میشه

جالبه بدونین توی یک کار تحقیقی به این نتیجه رسیدم که توی آمریکا دانشکده هایی که مدیریت ورزشی قبول میکنن محدوده چون اونا محاسبه میکنن که بعد از 2 سال ما چندتا و چه نوع مدیر ورزشی توی مشاغل نیاز داریم و 2 برابر آن میپذیرن .چون احتمال میدن ممکنه چندتا از اونا مهاجرت کنن یا شغل دیگه ای انتخاب کنن و در نهایت اونا رو آموزش عملی میدن یعنی توی موقعیت یک مدیر قرار میدن و در نهایت مدیر ورزش انتخاب میکنن

پس اگر برای هر گرایشی این اتفاق بیفته ما میتونیم نیروهای متخصص و با تجربه داشته باشیم و باید یاد بگیریم که همیشه با بینش کافی و تا حد ممکن در زمینه تخصص خود دخالت و نظر بدیم
نقل قول

+16 #30 sara spalany 1392-02-08 18:35
من دوران کارشناسیم گرایشی بودم با این موضوع مخالفم ما خیلی چیزا باید یاد بگیریم
نقل قول

+19 #31 Mehdi Shirini 1392-02-08 18:36
موافقم امامسئولين كه از بچه ها استفاده نميكنن
نقل قول

+15 #32 maryam f.f 1392-02-08 18:47
kemelan moafegam vali be nazare man bayad az arshad gerayeshi beshe
نقل قول

+19 #33 داود باهوش کیوانی 1392-02-08 18:57
نقل قول کردن Sepideh Zarei:

نظر ایشون کافی و وافیه
البته به نظر من بهتره از شاخه هایدیگه هم اطلاعات مختصری داشته باشن
نقل قول

+17 #34 nastaran mostajeran 1392-02-08 19:03
vaghan mani ke daneshjoye reshteye tarbiyat badani hastam nemidonam reshtam che gerayeshaee dare .ya be etelaate kami dar in bare mahdod mishe.bekhatere mahdod bodane etelaat nazare khasi nadaram delam mikhad nazare dostano fa
ghat beshnavam
نقل قول

+22 #35 mohammad 1392-02-08 21:12
من خودم تو کارشناسی وارد تربیت بدنی شدم بنظرم برای کسایی که ورزشکار حرفه ای هستن اشکالی نداره ولی نذارن هرکسی از ورزش خوشش میاد و با این تصور که رشته راحتیه بیاد و مهمتر از همه باید حتما ازمون عملی بگیرن مثلا تو دانشگاه ما کسایی اومدن تو این رشته که ادم خجالت میکشه بگه اینا هم رشته ایم هستن طرف 30کیلو اضافه وزن داره خیلیا هنوز دویدن بلد نیستن واقعا زشته
نقل قول

+11 #36 Parya Ghasemi 1392-02-09 02:45
bale kamelan takhasosi mishe
نقل قول

+19 #37 تینا 1392-02-09 09:51
من فکر میکنم اگه از مقطع کاردانی به کارشناسی گرایشی بشه بهتره. چون دانشجو بعد 2 سال میتونه تصمیم بهتری بگیره.
مسلما اگه گرایشی بشه بهتره چون این همه فارغ التحصیل تربیت بدنی که جایی تو مدرسه و آموزش پرورش ندارن ، ماها اون همه ورزشهای مختلف رو تو دانشگاه یاد میگرفتیم که معلم ورزش بشیم . اما آموزش پرورش واسه ما جایی نداره. لیسانس تربیت بدنی.
نقل قول

+11 #38 حسن اخلاقی 1392-02-09 13:15
من خودم دانشحوی تربیت بدنی هستم و از اینکه هنوز برای رشته ی تربیت بدنی یک بازار کار مشخص و جود نداره هرروز با اساتید دانشگاهی بحث می کنیم و نگران هستیم.البته نه اینکه نباشه ،هست ولی به دست غیر متخصصین این رشته از فوتبال تا رشته های دیگه که به صورت آکادمیک کار نمی کنند و همه بر روی تجربه به نتیجه می رسند.و خیلی حرفهای دیگه که واقعا اگه می شد از دانشجویان این رشته گزارش تهیه کنید متوجه این امر می شید....
نقل قول

+20 #39 یکی از اژدها کش ها که مشغول تدریس اژدها کشیه!!! 1392-02-09 14:03
یه روزی یه کسی رفت ژاپن و تو درس اژده ها کشی مدرک گرفت و برگشت به کشورش. از زمانی که برگشت به کشورش دید که اصلاٌ تو کشورش اژدها وجود نداره به همین خاطر رفت و تو وزارت علوم یه درخواست داد و استاد دانشگاه شد. بعد از مدتی چند تا دانشجو بهش دادن که اژدها کشی رو بهشون درس بده. بعد از فارغ التحصیل شدن دانشجوها هر کدوم هم رفتن به یه دانشگاه و اونجا استاد شدند. و به همین روال کار ادامه پیدا کرد تا اینکه یه رشته شناخته شده شد. بعد از یه مدت دیدند که اژدها کشی داره به عنوان یک رشته عمومی تدریس میشه و تصیم گرفتند که اون رو گرایشی کنند و گرایش فیزیولوژی اژدها، آسیب شناسی اژدها، بیومکانیک اژدها، مدیریت اژدها، رفتار شناسی اژدها و .... رو تصویب کردند. بعد از اینکه دانشجوها هم تو این گرایش ها زیاد شدند تصیم گرفتند که هر گرایش رو یه رشته کنند با چند گرایش به عنوان مثال مدیریت اژدها یک رشته مستقل شد با گرایش بازاریابی اژدها کشی، مدیریت استراتژیک بازاریابی اژدها کشی و مدیریت اوقات فراغت اژدها ها و.... به همین روال ادامه پیدا کرد
در واقع این استعاره ای از رشته تربیت بدنی در ایرانه
نقل قول

+14 #40 کلانتری 1392-02-09 21:24
فوق لیسانس هستم،تا مقطع کارشناسی بایستی عمومی باشد، و پس از آن گرایشی برای اینکه گرایش های ورزشی از هم منفک نیستند که از همان ابتدااز هم جدا کنیم، و نکته بعد اینکه استعدادها مشخص می شوند، مسأله سوم ایجاد تجربه عملی در دانشجویان و مزایای دیگر که اگر لازم بود به اطلاع خواهم رساند.
نقل قول

+11 #41 الیزا 1392-02-09 22:26
سلام بنظر من تخصصی شدن هر رشته علمی باعث پیشرفت افراد بصورت تخصصی میشه و این برای هر جامعه ای مفیده ای کاش تو جامعه ما هرکسی سرجای خودش می تونست کار کنه و اینقدر راحت به افرادی که با یک کارت مربیگری و بدون اطلاعات آکادمیک وارد عرصه ورزش می شدند فضای فعالیت داده نمیشد!!!!!!!!!
نقل قول

+15 #42 روزبه سندگل 1392-02-10 11:03
با سلام
یه مسئله رو دوستان نا دیده می‌گیرن و اونم اینه که اگه قرار باشه کسی که به تازگی دانشجو شده، ار همون اول بیاد و بخواد یه گرایش خاصی بخونه میشه مثل اینکه با چشم بسته شروع کنی به راه رفتن. بله گرایشی شدن رشته مساوی با تخصصی‌تر شدن اونه اما نه اینکه از اول دانشجو مجبور باشه بدون هیچ اطلاعات خاصی گرایش انتخاب کنه، اگه قرار هستش که گرایشی بشه امیدوارم مثل علوم پزشکی یه پیش دوره مثل علوم پایه (حالا برای تربیت بدنی نه به این اسم) بزارن تا دانشجو با دید باز انتخابش رو انجام بده.
امیدوارم این دفعه مسئولان یکم فکر و تدبر بفرمایند و مثل ابتدای راه اندازی رشته تربیت بدنی در ایران نشه که بردن گذاشتن زیر مجموعه‌ی رشته علوم انسانی !!!! و بعد دروس پایه رو از علوم تجربی گذاشتن.
خواهش بسیار زیادم اینه که قبل از اجرای هر تغییری اول به ترقی و پیشرفت رشته فکر کنین نه اینکه صرفا کاری کرده باشین

با تشکر
روزبه سَنَدگُل
دانشجوی کارشناسی ارشد (گرایش آسیب شناسی و حرکات اصلاحی)
دانشگاه فردوسی مشهد
نقل قول

+8 #43 Parya Ghasemi 1392-02-10 11:14
نقل قول کردن روزبه سندگل:
با سلام
یه مسئله رو دوستان نا دیده می‌گیرن و اونم اینه که اگه قرار باشه کسی که به تازگی دانشجو شده، ار همون اول بیاد و بخواد یه گرایش خاصی بخونه میشه مثل اینکه با چشم بسته شروع کنی به راه رفتن. بله گرایشی شدن رشته مساوی با تخصصی‌تر شدن اونه اما نه اینکه از اول دانشجو مجبور باشه بدون هیچ اطلاعات خاصی گرایش انتخاب کنه، اگه قرار هستش که گرایشی بشه امیدوارم مثل علوم پزشکی یه پیش دوره مثل علوم پایه (حالا برای تربیت بدنی نه به این اسم) بزارن تا دانشجو با دید باز انتخابش رو انجام بده.
امیدوارم این دفعه مسئولان یکم فکر و تدبر بفرمایند و مثل ابتدای راه اندازی رشته تربیت بدنی در ایران نشه که بردن گذاشتن زیر مجموعه‌ی رشته علوم انسانی !!!! و بعد دروس پایه رو از علوم تجربی گذاشتن.
خواهش بسیار زیادم اینه که قبل از اجرای هر تغییری اول به ترقی و پیشرفت رشته فکر کنین نه اینکه صرفا کاری کرده باشین

با تشکر
روزبه سَنَدگُل
دانشجوی کارشناسی ارشد (گرایش آسیب شناسی و حرکات اصلاحی)
دانشگاه فردوسی مشهد

ممنون، عالی بود
نقل قول

+3 #44 روزبه سندگل 1392-02-10 12:03
خواهش می‌کنم
نقل قول

+6 #45 sasan yeganeh arshade raftar 1392-02-10 13:27
kheyliiiiiiiiii iiiiiiiiii mamnun az inke be daneshjuhaye tarbiyat badani komak mikonid. vaghean yedune hastid. man har jome in barnamaro negah mikonam az in be bad.
نقل قول

+13 #46 عارفه 1392-02-10 15:18
!

گرایشی شدن این رشته باعث میشه مثل کشورهای اروپایی ، توی تمام مسابقات ؛ یک پزشک متخصص ( چه مربوط به تغذیه و چه مربوط به آسیب ها ) با تیم همراه باشه !!

هرچند احتیاج به زمینه سازی داره ...

بنظر من این زمینه از جایی آغاز میشه که نیاز رو مردم درک کنن !!

در حال حاضر تو ایران این نیاز احساس میشه ؛ بعنوان مثال خیلی از دردهای کمر و زانو با گرایش آسیب ( تربیت بدنی ) حل میشه اما کسی آگاهی نداره که یک دانشجوی تربیت بدنی میتونه راه درمان رو در دست بگیره !!

....
نقل قول

+11 #47 روزبه سندگل 1392-02-10 18:35
نقل قول کردن عارفه:
!

گرایشی شدن این رشته باعث میشه مثل کشورهای اروپایی ، توی تمام مسابقات ؛ یک پزشک متخصص ( چه مربوط به تغذیه و چه مربوط به آسیب ها ) با تیم همراه باشه !!

هرچند احتیاج به زمینه سازی داره ...

بنظر من این زمینه از جایی آغاز میشه که نیاز رو مردم درک کنن !!

در حال حاضر تو ایران این نیاز احساس میشه ؛ بعنوان مثال خیلی از دردهای کمر و زانو با گرایش آسیب ( تربیت بدنی ) حل میشه اما کسی آگاهی نداره که یک دانشجوی تربیت بدنی میتونه راه درمان رو در دست بگیره !!

....

عارفه جان حرف شما درست اما نباید تو تیم درمان جایگاهی داشته باشیم؟!!! گرایشی که ما با اسم آسیب شناسی میشناسیمر تو تمام دنیا به اسم sport medicine میشناسن. وقتی تو کشور ما انجمنی مثل انجمن فیزیوتراپی نمیزارن و نمی‌خوان که این رشته وارد درمان بشه و قدرتش رو هم دارن که نزارن، شما میخوای په جوری وارد کار درمان بشی؟!!! نیاز احساس میشه اما قوانین این احساس رو ندارن ;-)
نقل قول

+5 #48 a farid fathi 1392-02-10 19:33
خیلی ممنون آقای روزبه
من خودم گرایش مدیریت خوندم و اتفاقا همیشه برام سواله که جایگاه آسیب شناسی ورزشی توی ایران کجاست؟
کاری هست براش؟
کسی اصلا به بچه های آسیب ورزشی اعتماد میکنه؟
نقل قول

+12 #49 روزبه سندگل 1392-02-10 20:21
نقل قول کردن a farid fathi:
خیلی ممنون آقای روزبه
من خودم گرایش مدیریت خوندم و اتفاقا همیشه برام سواله که جایگاه آسیب شناسی ورزشی توی ایران کجاست؟
کاری هست براش؟
کسی اصلا به بچه های آسیب ورزشی اعتماد میکنه؟

فرید عزیز در همه جای دنیا فارغین این گرایش به اجبار باید تو بیمارستان یا مرکز توانبخشی مشغول به فعالیت بشن چون تموم دروسی که میگذرونن مربوط به تمرینات و حرکات اصلاحی و آسیب بافی هستش، اما تو ایران به دلایلی که تو کامنت قبلی گفتم نمیتونیم کاری بکنیم مگر اینکه تحت سرپرستی یک فیزوتراپ باشیم.
کلا اینجوری بگم که گروه فیزیوتراپی احساس خطر واسه موقعیت شغلیش میکنه و به همین دلیل نمی‌خواد این گرایش پا بگیره
نقل قول

+4 #50 sina we 1392-02-11 10:31
are kemelan movafegham. baes mishe darsaye gheyre zaruri ro nakhunim
نقل قول

+9 #51 اکبر فریدفتحی 1392-02-11 10:33
من یه نظری دارم:
به نظر من باید 2 سال اوا کارشناسی رو همه مثل هم بخونند و پس از اینکه دانشجو مقداری با رشته و گرایش ها آشنا شد بتونه در ترم 5 گرایش خودش رو انتخاب بکنه.
نقل قول

-1 #52 Tahere Nikookar 1392-02-11 11:35
من تازه فهمیدم رشتم بدرده هیجا نمىخوره! باهیچىشم موافق نیستم! مملکته دیگه!
نقل قول

+7 #53 Ehsan GH 1392-02-11 11:36
بله 100% به شرط برنامه ریزی
نقل قول

-2 #54 الهام ناهید 1392-02-11 11:36
mesalan alan ke grayeshi shode chizi shode?
نقل قول

+3 #55 kazem mohammadi 1392-02-11 12:13
kamelan mokhalefaam. aslan baze kare khubi vase gerayesha vujud nadare. makhsusan gerayeshe raftar va asib.
نقل قول

+8 #56 مینا صمدی 1392-02-11 18:40
به نظر من دوستان همه مطالب رو بیان کردند. چون زیرساخت ها و مدیریت در ایران ضعیفه به نظر زیاد هم فرقی نکنه به حالمون.
نقل قول

+6 #57 علی سلطان 1392-02-11 20:53
مرسی از اطلاع رسانی.
نقل قول

+2 #58 سعیده آ 1392-02-11 20:59
نقل قول کردن یکی از اژدها کش ها که مشغول تدریس اژدها کشیه!!!:
یه روزی یه کسی رفت ژاپن و تو درس اژده ها کشی مدرک گرفت و برگشت به کشورش. از زمانی که برگشت به کشورش دید که اصلاٌ تو کشورش اژدها وجود نداره به همین خاطر رفت و تو وزارت علوم یه درخواست داد و استاد دانشگاه شد. بعد از مدتی چند تا دانشجو بهش دادن که اژدها کشی رو بهشون درس بده. بعد از فارغ التحصیل شدن دانشجوها هر کدوم هم رفتن به یه دانشگاه و اونجا استاد شدند. و به همین روال کار ادامه پیدا کرد تا اینکه یه رشته شناخته شده شد. بعد از یه مدت دیدند که اژدها کشی داره به عنوان یک رشته عمومی تدریس میشه و تصیم گرفتند که اون رو گرایشی کنند و گرایش فیزیولوژی اژدها، آسیب شناسی اژدها، بیومکانیک اژدها، مدیریت اژدها، رفتار شناسی اژدها و .... رو تصویب کردند. بعد از اینکه دانشجوها هم تو این گرایش ها زیاد شدند تصیم گرفتند که هر گرایش رو یه رشته کنند...

عالی بود واقعا
نقل قول

+4 #59 soma 1392-02-12 17:12
ba gerayeshi shodan kamelan movafeqam k behtare az karshenasi shoro beshe
term 7physiology.uni of tab
نقل قول

0 #60 elnaz 1392-02-20 08:00
forsathaye shoghli ziyad mishe dar surati ke be gerayeshha tavajjoh beshe. chon faghat baraye jazb heyat elmi be gerayesh tavajoh mikonand va dar mavarede digeh hameye maro be esme tarbiyat badani mishnasand
نقل قول

0 #61 sosa1 1392-02-21 17:15
کاملا موافقم
نقل قول

0 #62 لهام 1392-11-05 11:35
نقل قول کردن هاشم مرادی: به نظرم خیلی اجحاف شده در این دهه به رشته زیبای تربیت بدنی ، به خاطر سیاست غلط آموزشی و علمی این رشته تبدیل به بازار پول برای برخی از افراد شده ، و حتی با نگاه حقیرانه به این رشته مهم نگاه کرده و آن را جزو رشته هایی قرار می دهند که ناچاری و از روی اجبار به این رشته روی اورده اتد.

برای حل این مشکل پیشنهاد می شود در گزینش افراد با صلاخیت از جنبه علمی و اخلاقی دقت بسبار زیادی اعمال گردد.
مرسی.حرف دل منو گفتید.اطلاعات راجب این رشته انقدر کمه،که همه فکر میکنند هر چی بچه تنبله رفتن تربیت بدنی حتی بعضیا مسخره میکنند.چقدرخوبه اگه اطلاعات افراد جامعمونو با اطلاع رسانی بالاتر ببریم.
نقل قول

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

مطالب تصادفی از سایت

در خبرنامه ما عضو شوید

دکتر حمید قاسمی

iranphe for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with iranphe.ir.